Ako správne zariadiť loft?

Ako-správne-zariadiť-loft---Made-by-Sýkora-blogBývanie v bytovke, či paneláku nemusí byť vždy len o stereotype starých a tuctových bytov. Vždy existuje kreatívne riešenie. Tým je v poslednej dobe väčšia a väčšia ponuka podkrovných bytov. Tie ale patria častokrát v ponuke realitných kancelárií do sekcie najdrahších a to z viacerých aspektov.

Podkrovie Vám poskytne otvorený loftový priestor, priestrannosť, viac svetla a hlavne nezameniteľnú „vidiecku“ atmosféru trebárs aj v strede rušného mesta. Ako si zariadiť podkrovný byt aby zaujal a zároveň potešil? Stačí sa opäť trošku pohrať s industriálnym dizajnom.

Ale vráťme sa ešte na začiatok. Jednou z výhod podkrovných bytov je ich poloha. Áno, budete vždy najvyššie. Preto si častokrát k podobnému bytu platíte aj za úžasný výhľad, ak máte štastie tak aj za dokonalú panorámu na mesto. Preto nezabudnite na veľa okien, ktoré Vám ponúknu nezameniteľné výhľady a veľa prírodného svetla. Ideálnym riešením sú aj strešné okná, ktoré Vám okrem denných výhľadom ponúknu aj krásnu nočnú oblohu a spanie od hviezdami.
Ako pri správnom lofte, ani pri podkrovnom byte nezabúdajte na kombináciu materiálov. Všetky rady z predchádzajúceho článku sú na mieste. Betónové podlahy, kombinácia viacerých odtieňov drevín, tehlové steny, či lesklé kovové prvky. K tomu pridajte pár mäkkých doplnkov ako vankúše, koberce, či závesy a čaro útulného ale moderného domova je na svete. 
Práve kov má pri dizajne veľké využitie. Či už ide o surové železo, či rôzne zliatiny – možnosti sú neobmedzené. Dekorácie nemusia byť len malé. Váš mezonet môžete ľahko doplniť točitým schodiskom. Pri podkrovnom byte môžete drevené trámy na strope vymeniť za kovové, čím pridáte priestoru ten pravý industriálny štýl.

Železo však môže byť ideálnym materiálom aj pri nábytku. Kovové stoličky, či jedálenský stôl s imitáciou hrdze doplnia vašu kuchyňu tak dokonale ako aj medený drez, či kovové platničky na sporáku.


Jedným z najväčších hitov medzi fanúšikmi a interiérovými dizajnérmi bažiacimi po nedokonalosti industriálneho dizajnu sú železné trubky a potrubia. Ich použitie je doslova neobmedzené a viete ich využiť okrem vešiakov na oblečenie, konštrukcií postelí, či nábytku aj na kreatívne lustre, lampy či iné dizajnérske výstrelky. 

Staré sa stáva moderným, preto sú veľmi rozšírené aj nábytky, ktoré kombinujú drevo a kov. Ideálnym riešením sú napríklad masívne drevené nábytky s nitmi, ktoré pripomínajú konštrukcie starých mostov a ich mohutnosť skvele zapadne do každej priestrannej domácnosti.Ak vás bývanie v podkrovných priestoroch zaujalo na toľko, že nad ním reálne uvažujete, nezabudnite pri zariaďovaní využiť naše služby a obohaťte svoj domov nejakým industriálnym kúskom z naše dielne alebo si nechajte vyrobiť industriálny nábytok na mieru.