Industriálna kúpeľňa je IN

titulok-industrialna-kupelna-3-Made-by-Sýkora-blog
„Z tovární do našich bytov“ – také je heslo, ktorým sa už roky riadia nie len industriálni dizajnéri, ale aj čoraz väčšia časť moderných ľudí. Ale kde sú hranice? Je kombinácia dreva, betónu, či železa vhodná aj do kúpeľne? Všetko ide ruka v ruke so vkusom a funkčnosťou.

Kúpeľňa je miesto v ktorom začínate aj končíte svoj deň. Preto je veľmi dôležité dbať na funkčnosť a bezpečie. Ale prečo nemôže byť niečo zároveň aj IN. Základným problémom pri zariaďovaní kúpeľne je výber vhodných materiálov. Dlážka sa nesmie šmýkať, steny nesmú navlhnúť a všetko ostatné treba ľahko zbaviť škvŕn, či vodného kameňa.

Spolu s loftami, či kombináciou betónu a železa prišli do módy s interiérovým industriálnym dizajnom aj rôzne drevené prvky, hrany, či masívne nábytky. Drevo sa ľahko udržuje, dýcha, – a teda je vhodné aj do vašej kúpeľne. V kombinácií so sklom, betónovými stenami, či obložením z prírodného kameňa môže skvele doplniť vašu oázu pokoja a zabezpečiť tú pravú atmosféru. 

 Drevom netreba šetriť a už vôbec nie sa ho báť

Drevené rámy, parapety či dvere nie sú to jediné, kde sa dá tento prírodný produkt využiť. V móde sú aj drevené podlahy, obklady stien, či dokonca vane a umývadlá. Drevo totiž poskytuje hygienickú alternatívu, ktorá navyše pohltí priestor a pôsobí útulným a teplým dojmom. Preto sa stalo čo raz obľúbenejším ako chladné materiály ako kameň, betón, či keramika. Vytvorte si z vašej kúpeľne v byte svoj vlastný „wellness“. Aké iné prvky štýlové prvky použiť pri zariaďovaní  industriálneho domova si viete pozrieť predchádzajúcom článku "Ako správne zariadiť loft?"


Vetrajte a kúrte menej

Drevo je prírodný materiál, ktorý dýcha. Preto veľmi pomáha pri celkovej klíme v samotnej kúpeľmi a nie je potrebné tak časté vetranie, keďže dobre saje vodu pokial nieje ošetrené olejmi a lakmi poprípade inou metódou. To však neznamená, že vetrať nemusíte, nechceme predsa aby drevo splesnivelo. Taktiež sa Vám postará aj teplotu v miestnosti vďaka jeho skvelým termoregulačným vlastnostiam. 

 

 

Hygiena na prvom mieste

Vedeli ste, že na dreve sa nevytvárajú podmienky pre rast baktérií? Preto svoj nábytok, či podlahu nemusíte ošetrovať rôznymi agresívnymi prípravkami, či chemikáliami. Úplne vám postačí aj čistá voda. Preto sa drevo často odporúča použiť aj na toalete, či priamo na dosku na WC. 

 

Masívny industriálny stolík pod umývadlo Chennai - Made by Sýkora

Kombinácií je mnoho

Či už si vyberiete exotické dreviny, domáce „klasiky“, listnaté či ihličnany, efekt bude dokonalý. Potom stačí zvoliť už len vhodné industriálne materiály na doplnenie atmosféry (betón, kameň, železo, či tehlovú stenu) a vaša kúpeľa je na svete. Skvelým doplnkom navodzujúcim prírodnú atmosféru je aj tzv. „tropický dážď“, ktorý vám namiesto klasickej sprchovej hlavice oživí váš sprchový kút. Ten môžete tiež preskliť od stropu až po zem kvôli celkovému priestoru. Všetko je len na vaše fantázií. Ak by ste mali záujem o luxusné industriálne doplnky, či nábytok do vašej kúpeľne, neváhajte siahnuť po výrobkoch MADE BY SYKORA a pozrite si našu ponuku.